Pazar yeri kuralları - Machineseeker.biz.tr

Pazar Yeri Kuralları

Sadece somut teklifler

Veritabanına yalnızca somut teklifler girin. Sadece "her türlü xy makinesi" gibi sloganlardan oluşan reklamlar ne yazık ki etkinleştirilemiyor. İlan başına ya belirli bir makine ya da birkaç makineden oluşan sabit bir paket sunulmalıdır. Bir makine paketi söz konusu olduğunda, reklam metninde ilgili makinelerin açık bir şekilde tanımlanması gerekir. Ancak deneyimler, münferit makine reklamlarının makine paketlerinden çok daha fazla ilgi gördüğünü göstermektedir.

İlanlar her zaman anlaşılır bir teknik açıklama içermelidir

Machineseeker adresindeki ilanlarınızla birlikte Teknik veriler alanına anlamlı bir açıklama ekleyin. Teknik veri içermeyen reklamlar bizde mümkün değildir. Güçlü satış reklamları oluşturmak için faydalı ipuçları burada bulunabilir.

İsimsiz veya kutu numaralı reklamlar mümkün değildir

Satıcı profilinize tam adınızı ve adresinizi ekleyin. Anonim reklamlar maalesef bizde mümkün değil.

İlan metninde telefon/faks numarası veya e-posta adresi bulunmamalıdır.

Reklamlar telefon numarası, faks numarası, cep telefonu numarası ve e-posta adresi içermemelidir. İletişim bilgileriniz müşteri hesabınızdan otomatik olarak oluşturulur ve bitmiş reklamda da görüntülenir. Bu nedenle, iletişim bilgilerinizi ilan metnine girmeniz gerekli değildir.

Reklamlarda internet adresi yok

Makine tekliflerinizin reklam metni ve resimleri internet adresleri içermemelidir. Ana sayfanız için logo reklamı ile ilgileniyorsanız, buradan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Diğer reklamlara referans yok

Reklamlar, bir sağlayıcının diğer reklamlarına herhangi bir referans içeremez. Ayrıca, sağlayıcının çevrimiçi mağazalarına ve diğer ticaret veya açık artırma platformlarına atıfta bulunulmasına izin verilmez.

Seri ilan olarak verilen makineler bir açık artırmanın parçası olmayabilir.

Satılan ürünleri silme

Lütfen satılan ürünleri hemen silin veya duraklatın. Veri tabanımızı her zaman güncel tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, araba paylaşımları AGB tarafından oldukça hoş karşılanmaz veya yasaklanır.

Reklam silindikten sonra yeni yükleme yok

Haksız bir ticari uygulama teşkil ettiği için önceden silinmiş ilanları anında yeniden yüklemeye izin verilmez.

Makine görüntüsü olarak veya makine görüntüsünde logo yok

Şirket logolarını makine resmi olarak yayınlamayın. Makine görsellerine şirket logolarının yerleştirilmesi de yasaktır.

Sadece kullanmaya yetkili olduğunuz resimleri yükleyin.

Üreticilerin veya rakiplerinizin telif hakkını elinde tuttuğu fotoğraflar, yalnızca telif hakkı sahibinin açık yazılı izniyle yüklenebilir.

Yer tutucu resim yok

Yalnızca "takip edilecek fotoğraf" veya benzerlerini içeren reklam görselleri mümkün değildir.

Rakiplerinizden metin kopyalamayın

Lütfen satış için objelerinizin teknik açıklamalarını kendiniz hazırlayın. Diğer satıcıların ilanlarından metinleri ve metin parçalarını kopyalamak yasaktır ve genellikle yalnızca istemediğiniz sorunları beraberinde getirir.

Reklamlarda anahtar kelime/arama terimi listesi yok

Yalnızca ilgili makineler için ilgili teknik açıklamaları sağlayın. Anahtar kelimelerin veya arama kelime listelerinin kullanılması mümkün değildir. Aynı şekilde, diğer makinelerin, ürünlerin, sarf malzemelerinin ve genel reklamların reklamı da mümkün değildir.

İlan başlığında şirket ismi ve kelime tekrarı yok

Kendi şirket adının zikredilmesi ve reklam başlığında kelime tekrarları yasaktır. Üreticiler bu düzenlemenin dışında tutulmuştur.

Doğru makine kategorisini seçin

Lütfen ilanlarınızı doğru kategorilere yerleştirmeye kendi çıkarlarınız açısından da özen gösterin.

1€'luk reklam yok

Lütfen ilanlara 1€'luk fiyatları dahil etmeyiniz. Satın alma fiyatı olarak 1€ gösteren reklamlar (FP veya VB olarak da) etkinleştirilmeyecektir. Fiyat girmek istemiyorsanız, lütfen giriş yaparken fiyat alanını boş bırakın. Ardından, reklamınız için "Fiyat bilgisi" notu otomatik olarak görüntülenir.

Promosyonel reklam başlıkları yok

Üretici ve modelin yanı sıra makine tanımı / araç tipi için de anlamlı bilgiler girin ve reklam ifadeleri kullanmayın. Bu, ilanlarınızın arama işlevi aracılığıyla potansiyel alıcılar tarafından bulunabilmesinin tek yoludur.

İletişim bilgilerinde ulaşılabilir telefon numaraları

İletişim bilgilerinizi verirken, ulaşılabilir bir telefon numarası eklediğinizden emin olun.

Çoklu reklam yok

Aynı öğeyi birden fazla kez göndermeyin.

Hemen al ilanları için ek pazaryeri kuralları

İletişim bilgisi yok

Hemen al ilanları herhangi bir iletişim bilgisi içermemelidir. Telefon numaraları, faks numaraları, cep telefonu numaraları ve e-posta adreslerine ek olarak, bu, kendi şirket adını, kendi şirket logosunu, kendi adresini ve irtibat kişilerinin adlarını içerir. Resimler, videolar ve dosya ekleri de herhangi bir iletişim bilgisi içermemelidir. "Refurbished by [own company name]" gibi notlara izin verilmez.

"Reklam Konumu" bölümündeki konum bilgileri şehir ve ülke ile sınırlı olmalıdır (örneğin Essen, Almanya). Sokak, ev numarası ve posta kodu dahil olmak üzere tam adresin belirtilmesine izin verilmez.

Kapsamlı açıklama

Hemen al ilanlarınız, kapsamlı ve tam olarak açıklanmışsa özellikle iyi satar. Ayrıntılı bilgiler karmaşık olmayan satışlar sağlar ve iş yükünüzü azaltır. Yazım ve dilbilgisi kurallarının doğru kullanıldığından emin olarak özgüven oluşturun.

Önerilen içerik:

  1. Hassas kategori sınıflandırması
  2. Detaylı teknik açıklama
  3. Uygulama alanları, alıcı grupları (örn. kendin yapçılar, zanaatkarlar)
  4. Açıklayıcı resim ve video materyali (yüksek kalite)
  5. İsteğe bağlı: diğer makineler, aksesuarlar vb. ile uyumluluk.
  6. Durumun açıklanması
  7. Varsa: Çalışılan saat sayısı

Toplu reklam yok

Şimdi satın al ilanları münferit ürünlere veya montajlara atıfta bulunmalıdır. Çok çeşitli ürünlerin tek bir reklamda bir araya getirilmesi, hemen al reklamları için uygun değildir ve bu nedenle yasaktır.

Lütfen her zaman kendi yeni Şimdi Satın Al listenizi oluşturarak ürün veya montajların reklamını yapın. Bu, her yeni şimdi satın al listesine kendi liste kimliğinin atanmasını ve satın alma veya satın alma taleplerinin açıkça atanabilmesini sağlar.

Diğer platformlarda eşzamanlı reklam için koşullar

Buy It Now aracılığıyla reklamı yapılan ürünler, yalnızca aşağıdaki koşulların karşılanması halinde başka bir çevrimiçi platformda veya kendi çevrimiçi mağazanızda eşzamanlı olarak sunulabilir:

  1. Satıcı, Maschinensucher'da sunulan malların her zaman mevcut olmasını sağlamalıdır.
  2. Bir ürünün başka bir platform veya kendi çevrimiçi mağazanız üzerinden satılması durumunda, Maschinensucher'daki hemen al listesi derhal devre dışı bırakılmalıdır.
Dikkat: Diğer tüm pazar yeri kuralları şimdi al ilanları için de geçerlidir.