Dust Extractor for Wood Chips CORMAK FM230A + 2.5 m Hose
Giodpfx Aeytn Tdjdlot
Key Features
- Supplied with 2.5 m Ø100 mm extraction hose
- High suction capacity – up to 1,080 m³/h
- Powerful fan for chip and dust extraction
- 0.75 kW / 230 V single-phase motor
- Durable metal dust extraction impeller
- Mobile design with transport wheels
- Efficient filtration system for wood chips and dust
- Large waste bag for extended operation
- Compact design ideal for woodworking shops
Applications
- Planers and jointers
- Thicknessers
- Table saws
- Spindle moulders
- Wood sanders
Standard Equipment
- CORMAK FM 230 A chip extractor
- Ø100 mm extraction hose – 2.5 m
- Filtration bag
- Waste bag
- Hose clamps
- Mobile base with wheels
Technical Specifications
Motor power: 0.75 kW
Power supply: 230 V / 50 Hz
Extraction capacity: 1,080 m³/h
Motor speed: 2,800 rpm
Suction pressure: 1,000 Pa
Noise level: 68 dB
Number of bags: 2
Suction inlet dia.: 100 mm
Hose length: 2.5 m
Bag capacity: 90 l
Height: 1,800 mm
Width: 750 mm
Length: 450 mm
Weight: 27 kg
Bu ilan otomatik olarak tercüme edildiğinden bazı çeviri hataları oluşmuş olabilir.
Giodpfx Aeytn Tdjdlot
Key Features
Applications
- Planers and jointers
- Thicknessers
- Table saws
- Spindle moulders
- Wood sanders
Standard Equipment
- Filtration bag
- Waste bag
- Hose clamps
- Mobile base with wheels
Technical Specifications
Motor power: 0.75 kW
Power supply: 230 V / 50 Hz
Motor speed: 2,800 rpm
Suction pressure: 1,000 Pa
Noise level: 68 dB
Number of bags: 2
Suction inlet dia.: 100 mm
Hose length: 2.5 m
Bag capacity: 90 l
Height: 1,800 mm
Width: 750 mm
Length: 450 mm
Weight: 27 kg
Tedarikçi
Not: Ücretsiz kaydolun veya giriş yapın, tüm bilgilere erişmek için.
En son çevrimiçi: bugün
Beri kayıtlı: 2020
473 çevrimiçi ilan
İstek gönder
Telefon & Faks
+48 25 63... ilanlar
Bu reklamlar da ilginizi çekebilir.
Küçük ilan
Almanya
2.327 km
Tutkal uygulama parmak eklemi 1 profil silindiri ile
DIMTERErsatzteile und Zubehör dimter
Küçük ilan
Egenhofen
2.187 km
Kalınlık planya
Socomec-ItalyPS630
Socomec-ItalyPS630
Egenhofen
Kalınlık planya
RoblandKD410 - Tersa
RoblandKD410 - Tersa
Borken
İnkübatör 115 litre 5°C ila 100°C