WINTER FS315-1200
Sabit fiyat KDV dahil değil
Üretim yılı
2025
Koşul
Yeni
Konum
Leipzig Almanya
Kayar masa testeresi WINTER FS315-1200
more Images
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
WINTER FS315-1200
Makineye ait bilgiler
Makine tanımı:
Kayar masa testeresi
Üretici:
WINTER
Modeli:
FS315-1200
Üretim yılı:
2025
Koşul:
yeni
Fiyat ve Konum
Sabit fiyat KDV dahil değil
Konum:
Leipzig Almanya
Açıklama
Dimensions (L/W/H): 1450 x 2700 x 1450 mm
Weight: 350 kg
Total power requirement: 3.5 kW
Panel saw FS315-1200
- Cutting length: 1200 mm
- Cutting width: 950 mm
- Cutting height at 90°: 102 mm (with scoring blade)
- Cutting height at 45°: 72 mm
- Saw blade tiltable up to 45°
- Max. saw blade diameter: 315 mm
- Main motor: 2.5 kW, 400 V
- Scoring unit motor power: 0.55 kW
- Saw blade speed: 4000 rpm
- Scoring unit with scoring blade, 120 x 20 mm
- Scoring blade speed: 8000 rpm
- Aluminum format sliding table with prism guide, width: 310 mm
- Rip fence with fine adjustment, length: 900 mm
- Crosscut table: W 430 x L 610 mm
with telescopic length stop up to 1400 mm
with 2 flip stops
with angle display for miter cuts
- Table width extension: 470 x 800 mm
- Table length extension: 400 x 300 mm
- Parallelogram extraction system with wide, swivel-away extraction hood
- Extraction ports: 1 x 100 mm, 1 x 80 mm
- Dimensions: L=1450, W=2700, H=1450 mm